Aktualności

WARSZTATY CASTINGOWE W POZNANIU. Projekt warsztatów sfinansowany ze środków SKE ZASP

Projekt warsztatów castingowych w Poznaniu jest praktyczną nauką samodzielnego tworzenia artystycznych materiałów audiowizualnych służących do prezentacji warsztatu aktorskiego uczestników dla reżyserów filmów fabularnych, seriali, teatrów telewizji oraz spektakli teatralnych.

Uczestnicy projektu będą się uczyć pod kierunkiem najlepszych w Polsce reżyserek i reżyserów obsady, w jaki sposób przygotować artystyczne prezentacje aktorskie oraz w jaki sposób zaprezentować swój warsztat artystyczny w czasie zdjęć próbnych do produkcji filmów fabularnych, seriali, teatrów tv.

Do udziału zapraszamy uprawnionych i członków ZASP, którzy ze względu na wiek (45+), barierę odległości, umiejętności technicznych i merytorycznych są wykluczeni z dostępu do osób kształtujących obsady produkcji filmowych telewizyjnych i teatralnych.

Warsztaty są bezpłatne dla uczestników bo sfinansowane ze środków SKE ZASP.

Co proponujemy?

1-dniowe warsztaty prowadzone przez profesjonalne reżyserki obsady.

Warsztaty castingowe w Poznaniu będą prowadzone przez profesjonalne reżyserki obsady: Ewę Łepecką, Martę Kownacką, Paulinę Krajnik, Monikę Figurę reprezentujące Gildię Polskich Reżyserek i Reżyserów Obsady.

Ze względu na indywidualny tryb zajęć z uczestnikami, wymagający szczególnego skupienia i uwagi, zajęcia będą prowadzone w czterech grupach 5-osobowych. Każda z grup pracować będzie w osobnej sali pod kierunkiem innej reżyserki castingu.

Podczas zajęć będzie wymiana prowadzących grupy aby każdy z uczestników warsztatów będzie miał możliwość uczenia się, pracy i spotkania ze wszystkimi reżyserkami obsady w warunkach zdjęć próbnych.

Co zyska uczestnik naszych warsztatów?

  • zwiększy swoje kompetencje z zakresu umiejętności prezentacji warsztatu artystycznego podczas castingu filmowego
  • nauczy się obsługiwać urządzenia techniczne do zapisów audiowizualnych oraz programy potrzebne do ich obróbki,
  • dowie się, jak wybrać i przygotować miejsce nagrania, elementy oświetlenia,
  • dowie się, jak przedstawić siebie w sposób interesujący dla reżyserów decydujących o obsadzie,
  • nauczy się, jak samodzielnie przygotować własną artystyczną „wizytówkę” aktorską,
  • materiał filmowy zrealizowany podczas trwania projektu zostanie umieszczony na ogólnopolskiej stronie internetowej ZASP oraz stronie ZASP Oddziału Poznańskiego i na platformie YouTube,
  • dostęp do zrealizowanych „wizytówek” aktorskich otrzymają członkowie Gildii Reżyserek i Reżyserów Obsady – wzrosną szanse uczestnika na udział w realizacji filmów, seriali i teatrów tv.

Kiedy i gdzie odbędą się warsztaty?

Do wyboru są dwa różne terminy zajęć

16 października 2023

23 października 2023

Zajęcia odbędą się w salach Zamku Cesarskiego w Poznaniu w godzinach 11.00-19.00

Na mapce znajdziesz dokładne miejsce i dojazd.

 

Agenda warsztatów

godz. 10.30 – Rejestracja uczestników przed zajęciami.

godz. 11.00 – Rozpoczęcie zajęć

godz. 15.00 – Przerwa obiadowa we własnym zakresie uczestników

godz. 15.45 – Powrót na zajęcia

godz. 19.00 – Zakończenie warsztatów

 

Zapisz się już dziś!

Poniżej znajduje się formularz wstępnej rejestracji na warsztaty castingowe.

Po otrzymaniu wypełnionego formularza wyślemy na podany adres email pliki z umowami do wypełnienia niezbędne do udziału w zajęciach i odpowiemy na ewentualne pytania.

WAŻNE: Wypełnienie tego formularza nie jest jednoznaczne z zapisem na listę uczestników. 

Warunkiem uczestnictwa jest odesłanie do nas podpisanych umów, które otrzymasz na podany adres email.

Dlatego sprawdzaj na bieżąco swoją pocztę (i spam na wszelki wypadek).

Przejdź teraz do formularza:

https://forms.office.com/r/fqyZ36XMbj

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W Tarnowie dobiegł końca XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2023. Miło nam poinformować, że tegoroczną Nagrodę ALE AKTOR ! Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie za najciekawszą kreację komediową otrzymał – Patryk Szwichtenberg z Teatru Bagatela w Krakowie.
więcej
Od dziś obowiązują nowe regulaminy funduszu SKE ZASP w programach: socjalnym, kulturalnym i edukacyjnym. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi regulaminami dostępnymi na stronie ZASP w zakładce SKE.
więcej
Tytuł Mecenasa Kultury za przychylność i wsparcie, za zaufanie i nieustającą życzliwość oraz obecność w polskiej kulturze teatralnej, otrzymaliśmy od dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Zbigniewa Prażmowskiego, podczas VI Festiwalu małych Prapremier.
więcej
18 września 2023 roku odbyło się, zwołane przez Zarząd Główny ZASP Uchwałą Nr 327/2023 z dnia 31 lipca 2023, Plenarne Zebranie Nierepartycyjnej Sekcji Estrady.
więcej
We wtorek, 12 września 2023 roku, dokładnie w 50 rocznicę założenia Polskiego Teatru Tańca, w jego nowej siedzibie przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu.
więcej
Stowarzyszenie Ośrodek Praktyk Choreograficznych oraz Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze zapraszają na Festiwal Tańca Współczesnego “move festival Zielona Góra 2023”.
więcej