Search
Generic filters
Aktualności

XXIV Dzień Artysty Śpiewaka 2023

Sekcja Teatrów Muzycznych ZASP serdecznie zaprasza na uroczysty koncert z okazji obchodów Dnia Artysty Śpiewaka, który odbędzie się w poniedziałek, 22 maja 2023r, godz. 17:00 w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie, ul. Wysockiego 11. Całość sfinansowana ze środków SKE ZASP.

To już XXIV edycja tego wydarzenia, zainicjowanego przed laty przez osobę niezwykłej energii i charyzmy, działaczkę na rzecz naszej wspólnoty artystycznej ZASP – Irenę Jezierską.

Kontynuując te tradycje chcemy zaproponować spotkanie całego, szeroko rozumianego środowiska związanego z teatrem muzycznym w Polsce. Szereg wydarzeń z niedalekiej przeszłości (Covid, ale nie tylko) udowodniło jak ważna jest solidarność i bliska więź ludzi naszego środowiska. Pragnęlibyśmy w ten sposób stworzyć platformę do wymiany idei, pomysłów i myśli związanych nie tylko z artystyczną wspólnotą, ale również problemów i potrzeb wynikających z wypracowywania chleba naszego powszedniego.

Obchody Dnia Artysty Śpiewaka będą okazją do uhonorowania naszych wybitnych członków, artystów szczególnie wyróżniających się w naszych stowarzyszeniowych aktywnościach, ale też zasługujących na uznanie ich artystycznych dokonań.

Nasze tegoroczne święto ozdobione będzie niezwykłym koncertem.

Sekcja Teatrów Muzycznych ZASP postanowiła ufundować swoje nagrody na pięciu najważniejszych konkursach wokalnych w tym sezonie artystycznym.

Nagrody w kategoriach głosów żeńskich i męskich „Dla Największej Osobowości Artystycznej Konkursu” wyśpiewali:

X Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju

Magdalena STEFANIAK – sopran

Jintang LUO – tenor

X Międzynarodowy Konkurs Operetkowo-Musicalowego w Krakowie

Paulina JANCZARUK-CZARNECKA – sopran

Sławomir NABORCZYK – tenor

IV Międzynarodowy Konkursu Wokalny „VIVA CALISIA” w Kaliszu

Li YAO – sopran

Mateusz ŁUGOWSKI – baryton

VIII Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Krystyny Jamroz w Kielcach i Busku Zdroju

Oliwia FILIPCZAK – sopran

Filip RUTKOWSKI – bas

XX Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Ady Sari w Nowym Sączu

Nazwiska tych dwojga laureatów poznamy 13 maja 2023r.

 

W programie zabrzmią najpiękniejsze arie kompozytorów od Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Moniuszki do Johana Straussa, Bernsteina i innych w wykonaniu młodych artystów o bajecznych głosach.

Gorąco polecamy uwadze ten wyjątkowy koncert. Tylko ten jedyny raz będzie szansa usłyszeć w tym zestawieniu niezwykle utalentowaną młodzież wokalną, która właśnie startuje w dorosłe, profesjonalne życie artystyczne. Warto usłyszeć te piękne głosy i zapamiętać nazwiska, które już niedługo z całą pewnością będą pojawiały się w czołówkach doniesień ze światowych scen operowych.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny. Sala ogrzewana.

Sekcja Teatrów Muzycznych ZASP

Zobacz również