Search
Generic filters
Aktualności

Zakończył się Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”. ZASP był jednym z partnerów festiwalu

Co roku na początku czerwca na Pradze Południe rozbrzmiewa piosenka literacka w ramach Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”. W tym roku młodzi wykonawcy i artyści profesjonalni spotykali się po raz XVII, by śpiewać utwory Jonasza Kofty oraz utwory autorskie.

Celem festiwalu jest zachowanie w pamięci twórczości wybitnego poety piosenki jakim był Jonasz Kofta oraz prezentacja utworów powstałych w poetyce Patronu Festiwalu.  ZASP był jednym z partnerów festiwalu oraz objął festiwal swoim patronatem i przyznał nagrodę finansową za najlepszą interpretację utworu Jonasza Kofty – Karolinie Boryckiej – Kozyrze za wykonanie utworu „Walc Szczęście”. Nagrodę w imieniu ZG ZASP wręczyła obecna na festiwalu – Marlena Miarczyńska. Nagroda została ufundowana z funduszu SKE ZASP.

Jury w składzie: Piotr Bakal, Krzysztof Dzikowski, Krzysztof Heering, Stanisław Klawe, Paweł Sztompke, Jan Kazimierz Siwek i Jerzy Mamcarz – przewodniczący, po wysłuchaniu uczestników konkursu, którzy zostali zakwalifikowani w pierwszym etapie prac komisji, postanowiło:
Przyznać wyróżnienie, którym jest zaproszeniem do Koncertu Finałowego Festiwalu dla: Wiktorii Banaszek, Huberta Jarego, Ingi Marukyan, Mariusza Wawrzyńczyka oraz Agaty Zakrzewskiej, wyróżnienie otrzymała również Karolina Borycka-Kozyra za autorstwo utworu pt. „Infantka”
Nagrodę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otrzymuje Aleksandra Tylus.
Nagrodę ZAKR „Kryształowy Kamerton” za najlepszy utwór autorski lub współautorski zaprezentowany w ramach festiwalu otrzymuje Bartek Królak za utwór „Jestem białą kartką” w wykonaniu Wiktorii Banaszek.
1.Brązowy Klucz 2023 – nagroda w wysokości 2000 zł. Agnieszka Michalik -Jońska
2. Srebrny Klucz 2023 – nagrody w wysokości 3000 zł Urszula Zubek
3.Złoty Klucz 2023 – nagroda w wysokości 4000 zł Duet Szafir /Irena Manista-Kutryś & Laura Raab/

 

fot. materiały festiwalowe

Zobacz również