Aktualności

Zakończył się Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt” w Toruniu

W Toruniu zakończył się Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt”. Podczas festiwalu widzowie zobaczyli 15 spektakli z Grecji, Włoch, Litwy, Rumunii i Polski. Spektaklom towarzyszyły rozmowy z twórcami, warsztaty mistrzowskie i spotkania młodych reżyserów z mistrzami.

Podczas festiwalu wręczona została Nagroda ZASP im. Zdzisława Maklakiewicza za najlepszy epizod aktorski dla Velera Dellakezy za rolę w przedstawieniu “Bros” z Societas w Cesenie. Nagrodę wręczył prezes ZG ZASP – Krzysztof Szuster w obecności przewodniczącego Sekcji Teatrów Dramatycznych – Andrzeja Chichłowskiego. Nagroda ZASP została ufundowana na wniosek Sekcji Teatrów Dramatycznych z funduszu SKE ZASP. Dodatkową nagrodę za najlepszy epizod ufundowała córka Zdzisława Maklakiewicza pani Marta Maklakiewicz.

fot. materiały festiwalowe

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W Tarnowie dobiegł końca XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2023. Miło nam poinformować, że tegoroczną Nagrodę ALE AKTOR ! Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie za najciekawszą kreację komediową otrzymał – Patryk Szwichtenberg z Teatru Bagatela w Krakowie.
więcej
Od dziś obowiązują nowe regulaminy funduszu SKE ZASP w programach: socjalnym, kulturalnym i edukacyjnym. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi regulaminami dostępnymi na stronie ZASP w zakładce SKE.
więcej
Tytuł Mecenasa Kultury za przychylność i wsparcie, za zaufanie i nieustającą życzliwość oraz obecność w polskiej kulturze teatralnej, otrzymaliśmy od dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Zbigniewa Prażmowskiego, podczas VI Festiwalu małych Prapremier.
więcej
18 września 2023 roku odbyło się, zwołane przez Zarząd Główny ZASP Uchwałą Nr 327/2023 z dnia 31 lipca 2023, Plenarne Zebranie Nierepartycyjnej Sekcji Estrady.
więcej
We wtorek, 12 września 2023 roku, dokładnie w 50 rocznicę założenia Polskiego Teatru Tańca, w jego nowej siedzibie przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu.
więcej
Projekt warsztatów castingowych w Poznaniu jest praktyczną nauką samodzielnego tworzenia artystycznych materiałów audiowizualnych służących do prezentacji warsztatu aktorskiego uczestników dla reżyserów filmów fabularnych, seriali, teatrów telewizji oraz spektakli teatralnych.
więcej