Search
Generic filters
Aktualności

Benefis z okazji Jubileuszu 25 lat Teatru Kropka Theatre

Benefis jubileuszu 25 lat Teatru Kropka Theatre odbędzie w Instytucie Teatralnym w dn. 22.10.2022, godz. 19.00 – 21.15, ul. Jazdów 1 w Warszawie. W programie m.in. performance na żywo, emisja materiałów wizualnych oraz wypowiedzi naukowców, teatrologów, artystów i publiczności.

„Teatr Kropka Theatre Jolanty Juszkiewicz stanowi jedną z wysp w archipelagu teatru niezależnego, który swoim zasięgiem obejmuje cały świat. Niezależność oznacza tu pracę na warunkach, których horyzont mają wyznaczać, tak dalece jak tylko się da, własne, osobiste wybory i bardzo wymagająca etyka zawodowa.

Tradycje, do których odwołuje się Jolanta Juszkiewicz, jej niepowtarzalna artystyczna osobowość, etos marginalności, który uosabia, niezależność, dbałość o materialny byt dla swojego teatru czynią z niej prawdziwą, współczesną, jeśli nie ponowoczesną heroinę teatru polskiego, nie tylko ze względu na role, w których pokłada największe nadzieje, ale z powodu głębokiego tła egzystencjalnego, z którego jej teatr się wyłania i w które się wtapia”.

M. Kanabrodzki

Projekt dofinansowano z Budżetu Państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Teatr Kropka Theatre https://kropkatheatre.wixsite.com/website-2

 

fot. Teatr Kropka Theatre

Zobacz również