Search
Generic filters
Aktualności

Jubileuszu 25 lat Teatru Kropka Theatre Jolanty Juszkiewicz

W Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie odbył się benefis wieńczący program wydarzeń jubileuszu 25 lat Teatru Kropka Theatre Jolanty Juszkiewicz.

Przy okazji podziękowań kierowanych wszystkim wspierającym rozwój i egzystencję tego tak odrębnego teatru rozgrywającego się w rozmaitych językach na wielu kontynentach, chciałabym skierować parę zdań do tych, którzy nie znają mojej pracy.

Zadaniem Teatru Kropka Theatre nie jest rozwiazywanie problemów, ale uświadamianie ich sobie, uwrażliwianie na nowe kierunki myślenia i otwarcie oczu na nieustające piękno natury.

Jeżeli konieczna jest nowoczesność, to powiem, że jestem dumna z tego, iż udało mi się wprowadzić w sztuce teatru szczególny rodzaj procesu twórczego – prowadzenia świata postaci asocjacją impulsów z partnerską współgrą kostiumu, przedmiotów i muzyki.

Narzędzia jakimi się posługuję i warunki, w których odbywa się proces są podobnie prymitywne tym od stuleci, a efekt swoją osobliwą formą odwołuje się do natury ludzkiej w postaci ciała i ducha.

Nie przekonuję do swojej drogi, lecz nawołuję do wspólnie uznawanej i wypatrywanej różnorodności w sztuce, w której płynie mój archaiczny proceder głoszący światu słowa poszukiwania prawdy o sobie.

Z uszanowaniem

Jolanta Juszkiewicz

 

Program jubileuszu dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

fot. Hanna Tarasiewicz

Zobacz również