Search
Generic filters
Aktualności

Koncert „Na skrzydłach miłości” Dariny Gapicz oraz Marianny Sybiriakovej-Khikhlovskiej dofinansowany ze środków SKE ZASP

Już 10 września o godz. 16.00 na Zamku w Ostromecku odbędzie się koncert „Na skrzydłach miłości” czyli najbardziej znane arie operowe i operetkowe w wykonaniu artystek związanych z Operą Nova w Bydgoszczy: Dariną Gapicz – śpiewaczką operową oraz Marianną Sybiriakovą-Khikhlovską – pianistką.

Gapicz/Sybiriakova Duo to połączenie głosu mezzosopranistki i umiejętności pianistycznych, które tworzą magiczną harmonię muzycznych dźwięków. Wspólnie zaprezentują wybitne arie operowe i operetkowe, ukazując różnorodne oblicza miłości w kompozycjach mistrzów muzyki.

Darina Gapicz jest wieloletnią solistką Opery Nova w Bydgoszczy. W swoim szerokim repertuarze śpiewaczka posiada większość głównych mezzosopranowych partii operowych, które z powodzeniem wykonuje na scenach teatrów operowych. W czasie swojej kariery artystycznej Darina Gapicz wykonywała liczne recitale solowe i kameralne, jak również koncertowe wykonania dzieł operowych i oratoryjnych w Polsce, Europie i na Bliskim Wschodzie. Jest laureatką licznych konkursów muzycznych oraz nagród artystycznych.

Marianna Sybiriakova-Khikhlovska jest pianistką-korepetytorem, zawodowo związana z Operą Nova w Bydgoszczy, a także z Wydziałem Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Artystka jest magistrem sztuki muzycznej i posiada stopień doktora nauk pedagogicznych. W ramach współpracy z Operą Nova zgromadziła obszerne wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu partii operowych z solistami oraz biorąc udział w procesie powstawania produkcji operowych.

Projekt dofinansowany ze środków SKE Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie.

Wstęp wolny!

Zobacz również