Search
Generic filters
Aktualności

Koncert Taneczny organizowany przez Sekcję Tańca i Baletu ZASP dofinasowany ze środków SKE Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie

1 grudnia w Klubie Aktora SPATiF w Krakowie w godz. 12.00-20.00 odbędzie się organizowany przez Sekcję Tańca i Baletu ZASP Koncert Taneczny z okazji pierwszego branżowego spotkania teoretyków i krytyków tańca z praktykami tej sztuki.

Artyści Baletu Opery Śląskiej i Baletu Cracovia Danza zaprezentują się w repertuarze obejmującym różne dziedziny tańca. Ich występ stanie się pretekstem do dyskusji na temat sposobów mówienia/pisania o tańcu i jego popularyzacji.

Celem Koncertu Tanecznego i pierwszego spotkania branżowego jest także sieciowanie i budowanie nowych struktur komunikacji o różnorodnej sztuce tańca oraz popularyzowanie dziedzictwa, a także poznanie nowych sposobów mówienia/pisania o tańcu. Zarówno praktycy, jak i teoretycy mają swoje narzędzia do analizy i opisu sztuki tanecznej, teraz nastał moment, aby wymienić się wypracowanymi przez lata metodami pracy. Długofalowym celem jest połączenie sił we wspólnej sprawie wzmocnienia marki tańca. Obok podziwiania występu artystów, prowadzenia rozmów o tańcu i przeglądu sposobów jego popularyzacji będzie możliwość uczestniczenia w niekończącej się dyskusji o tańcu, wokół tańca oraz o potrzebach środowiska.

Zapraszamy wszystkich, komu te zagadnienia są bliskie.

Sekcja Tańca i Baletu ZASP

Projekt dofinasowany ze środków SKE Związku Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie.

 

Program wydarzenia:

12.00- 13.00 akredytacja, powitania

13.00- 15.30 część 1 wystąpień i dyskusji: taniec i krytyka tańca

15.30- 17.00 przerwa

17.00 Koncert taneczny w wykonaniu artystów Baletu Opery Śląskiej, artystów Baletu Cracovia Danza

Po Koncercie: część 2 wystąpień i dyskusji: taniec i krytyka tańca, upowszechnianie sztuki tańca

19.00- 20.00 podsumowanie i pożegnanie

Zobacz również