Search
Generic filters
Aktualności

Oddział ZASP w Poznaniu – Międzynarodowy Dzień Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru nadawane są Nagrody Oddziału Poznańskiego ZASP. Oto tegoroczni Laureaci. Serdecznie gratulujemy! Dołączamy życzenia Zarządu Oddziału ZASP w Poznaniu

Drogie Koleżanki i Koledzy życzymy Wam, aby pasja, dzięki której przyszliście do teatru nigdy nie osłabła. To dzięki niej poznajecie, życie w całej swojej bogatej złożoności. To właśnie teatr czyni nas dojrzalszymi, dając możliwość przeżywania własnego losu w wielu postaciach.

Życzymy Wam mnóstwa wspaniałych sukcesów artystycznych, radości z wykonywanego zawodu. Przynoście mądrość i radość życia  widzom, bez nich również nie ma teatru. Pamiętajcie, że teatr to sztuka zespołowa, że najsilniejsi jesteście będąc razem.

Życzymy Wam teatru bez przemocy, dyskryminacji i mobbingu, do którego przychodzicie z radością, gdzie chcecie dzielić się z wszystkimi swoim talentem, gdzie jesteście artystami, tworząc piękno i przybliżając tajemnicę życia.

Zarząd Oddziału ZASP w Poznaniu

 

LAUREACI Nagrody Oddziału ZASP w Poznaniu za rok 2023

🔸Anna Lasota

Laureatka Nagrody Oddziału ZASP w Poznaniu w kategorii dla Artystki z najlepszą kreację artystyczną za 2023 rok

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego prof. M. Krzyńskiej w 2008 roku), umiejętności doskonaliła w ramach mistrzowskich kursów interpretacyjnych. Ukończyła Mistrzowskie Kursy Wokalne u następujących pedagogów śpiewu: Ryszard Karczykowski, Andrzej Leonard Mróz, Teresa Żylis-Gara, Helena Łazarska, Izabela Kłosińska.

Finalistka konkursu im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach, IX Międzyuczelnianego Konkursu „W kręgu muzyki Słowiańskiej” w Katowicach oraz Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy, laureatka Nagrody Publiczności Królewskiego Festiwalu Wokalnego w Wilanowie, wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie „Złote głosy Mazowsza”, Nagrody ZASP oraz Fundacji Pro-Arte podczas Festiwalu Wokalnego Bel Canto w Nałęczowie. W 2011 otrzymała wyróżnienie w plebiscycie poznańskiej publiczności „Biały Bez” w kategorii „Śpiewaczka/Śpiewak”.

Laureatka statuetki FLISS 2012, przyznawanej przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki – „Za błysk talentu wokalnego i scenicznego, za swobodę i błyskotliwość prezentacji wokalnych, oraz za poruszające kreacje muzyczne i teatralne…”

Od 2008 związana z Teatr Muzyczny w Poznaniu, realizując na tej scenie pierwszoplanowe partie repertuaru musicalowego i operetkowego: Adela (Zemsta nietoperza), Arsena (Baron cygański), Eurydyka (Orfeusz w piekle), Zorika (Cygańska miłość),Walentyna (Wesoła wdówka), Stasia (Księżniczka czardasza), Eliza (My Fair Lady),  Chawa, Cajtl, Hudel (Skrzypek na dachu), Maria Magdalena (Jesus Christ Superstar) Christine Daée (Phantom Yeston)), Lois Lane, Bianca (Kiss Me Kate), Eva Peron (Evita),Aldonza-Dulcynea (Człowiek z La Manchy), Irena Molloy (Hello, Dolly), Ania Shirley (Ania z Zielonego Wzgórza), Gerda (Królowa Śniegu), Morticia ( Rodzina Addamsów), Fastrada (Pippin), Helena Górska/Paderewska (Virtuoso), Agrawa (Kombinat), Pani Greenberg (Irena), Pani Imbryk (Piękna i Bestia), Lina (Deszczowa Piosenka).

Współpracuje z Mazowieckim Teatrem Muzycznym gdzie bierze udział w następujących tytułach: „Błękitny Zamek” (Joanna), „Koncert Operetkowy”, „Koncert Laureatów Muzycznych Nagród im. J. Kiepury”, „Niezwykli jak Jan Kiepura”.

Od 2011r. we współpracy z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus oraz  Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie  realizuje cykl „Wielkich Koncertów Muzyki Filmowej”(Hans Zimmer, John Williams, James Horner, Wojciech  Kilar). Nagrała wokalizę do kompozycji  

  1. Górniaka „In Between Worlds” (III nagroda Film Music Competition Transatlantyk Festiwal 2014).

W czerwcu 2016r. otrzymała prestiżową nagrodę dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej podczas X edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. 

W kwietniu 2017r. zaproszona do koncertu w Toronto „Canada Birthday Gala” Koncert 

z okazji 150 urodzin Kanady.

W czerwcu 2017r. otrzymała certyfikat „Najwyższa jakość” za „Najwyższej jakości piękny śpiew, talent i profesjonalizm oraz wspaniały kontakt z publicznością” 

oraz Najwyższe biznesowe wyróżnienie roku „ Ikar biznesu” przyznawane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie badań nad jakością.

W marcu 2018r. zaproszona do Wielkiego Koncertu  Galowego z okazji 100-lecia Zaiksu  w Teatrze Wielkim Opery Narodowej wraz z  Orkiestrą i Chórem  Opery Narodowej. 

W 2019r. Laureatka Medalu Młodej Sztuki przyznawanego w Wielkopolsce od roku 1974r.

W grudniu 2019r. wydała pierwszą solową płytę zatytułowaną „Essence”, zawierającą  najpiękniejsze  motywy  z musicalu, filmu i piosenki.

Od września 2022r. współpracuje z Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego 

w Poznaniu jako wykładowca śpiewu Studium Musicalu.

Fot. Teatr Muzyczny w Poznaniu 

🔸Jan Romanowski

Laureat Nagrody Oddziału ZASP w Poznaniu w kategorii dla Artysty z najlepszą kreację artystyczną za 2023 rok

Jest absolwentem wydziału aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, od 2018 aktor Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, związany jest również z krakowskim Teatrem STU. Pracował m in. z Marcinem Wierzchowskim, Janem Klatą, Mają Kleczewską, Mikołajem Grabowskim, Zdenką Pszczołowską, Agatą Dudą-Gracz, Radkiem Stępniem. Wspólnie z reżyserem Franciszkiem Szumińskim adaptował „Autobiografie” Thomasa Bernharda i „Za-mek” Franza Kafki. Z tych adaptacji powstały spektakle „Oddech. Decyzja.” w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, oraz „Zamek” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

 

Fot. Klaudyna Schubert (Teatr Nowy w Poznaniu) 

🔸Wojciech Siedlecki 

Laureatka Nagrody Oddziału ZASP w kategorii za działalność na rzecz środowiska artystów wykonawców zrzeszonych w ZASP

Członek ZASP od 1979 roku, wielokrotny delegat na zjazd ZASP, Wiceprzewodniczący, Sekretarz i Członek Zarządu ZASP w Poznaniu. Aktor Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, współpracuje również z Teatrem Nowym im. Izabeli Cywińskiej w Poznaniu. Wspaniały Kolega, życzliwy człowiek, zawsze gotowy podać rękę w potrzebie. Wojtku serdeczne gratulacje.

Fot. Dawid Stube (Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie)

Zobacz również