Aktualności

Otwarcie wystawy Krystyny Zachwatowicz-Wajdy ” Krystyna Zachwatowicz-Wajda w Starym Teatrze”

W klubie Aktora ZASP – SPATiF otwarto wystawę Krystyny Zachwatowicz-Wajdy „Krystyna Zachwatowicz-Wajda w Starym Teatrze”. Po uroczystej laudacji Prof. Józefa Opalskiego, spotkanie z artystką poprowadził dziennikarz, filmoznawca, krytyk teatralny i filmowy – Łukasz Maciejewski. Wystawę można oglądać do końca października 2022 w Klubie Aktora ZASP-SPATiF, Rynek Główny 41.

Pani Krystyna Zachwatowicz Wajda to wyjątkowa artystka teatru. Jej wyraziste projekty scenograficzne w doskonały sposób materializują sceniczne światy reżyserów, kształtują przestrzeń i estetykę przedstawień teatralnych…

Dlatego Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na przeglądową wystawę poświęconą pracy scenograficznej Krystyny Zachwatowicz-Wajdy w Starym Teatrze w Krakowie. Bez wątpienia „złota era” Sceny przy Placu Szczepańskim ma również oblicze tej wybitnej Artystki, współtworzącej największe sukcesy Teatru wraz z Jerzym Jarockim, Konradem Swinarskim oraz Andrzejem Wajdą.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy prezentować tę wystawę w Klubie Aktora ZASP-SPATiF, mieszczącego się na parterze kamienicy w której to Pani Krystyna Zachwatowicz-Wajda mieszkała przez wiele lat-na drugim piętrze.

Związek Artystów Scen Polskich, Oddział w Krakowie

fot. Andrzej Głuc

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W tym roku mija 290 rocznica pierwszego wystawienia w Neapolu w roku 1733, opery buffa ”La serva padrona”, najsłynniejszego dzieła G. P. Pergolesiego. Jest to zabawna historia pana terroryzowanego przez pokojówkę, który, mając dosyć kaprysów służącej, postanawia ożenić się, w nadziei, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek w domu.
więcej
1 grudnia w Klubie Aktora SPATiF w Krakowie w godz. 12.00-20.00 odbędzie się organizowany przez Sekcję Tańca i Baletu ZASP Koncert Taneczny z okazji pierwszego branżowego spotkania teoretyków i krytyków tańca z praktykami tej sztuki.
więcej
W Krakowie zakończyło się 13. Forum Młodej Reżyserii. W tym roku Związek Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie przyznał nagrody w trzech kategoriach, które w imieniu ZG ZASP wręczyli : wiceprezes ZG ZASP – Krzysztof Górecki oraz członek Oddziału ZASP w Krakowie – Sławomir Sośnierz.
więcej
27 października 2023 o godzinie 19.00, w galerii Dom ze Sztuką w Warszawie w Centrum Praskim KONESER (przy Placu Konesera) odbył się wernisaż wystawy „Caravaggio- Sztuka umierania, narodzin i trwania”.
więcej
Pamiętamy…
więcej
Napięta sytuacja między Zespołem a Dyrekcją Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, zaistniała również na tle niezadawalającej wysokości wynagrodzeń dla artystów i pozostałych pracowników teatru, stała się powodem wizyty prezesa ZASP, Krzysztofa Szustera, który podjął się próby negocjacji pomiędzy stronami konfliktu.
więcej