Aktualności

Otwarcie wystawy Krystyny Zachwatowicz-Wajdy ” Krystyna Zachwatowicz-Wajda w Starym Teatrze”

W klubie Aktora ZASP – SPATiF otwarto wystawę Krystyny Zachwatowicz-Wajdy „Krystyna Zachwatowicz-Wajda w Starym Teatrze”. Po uroczystej laudacji Prof. Józefa Opalskiego, spotkanie z artystką poprowadził dziennikarz, filmoznawca, krytyk teatralny i filmowy – Łukasz Maciejewski. Wystawę można oglądać do końca października 2022 w Klubie Aktora ZASP-SPATiF, Rynek Główny 41.

Pani Krystyna Zachwatowicz Wajda to wyjątkowa artystka teatru. Jej wyraziste projekty scenograficzne w doskonały sposób materializują sceniczne światy reżyserów, kształtują przestrzeń i estetykę przedstawień teatralnych…

Dlatego Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na przeglądową wystawę poświęconą pracy scenograficznej Krystyny Zachwatowicz-Wajdy w Starym Teatrze w Krakowie. Bez wątpienia „złota era” Sceny przy Placu Szczepańskim ma również oblicze tej wybitnej Artystki, współtworzącej największe sukcesy Teatru wraz z Jerzym Jarockim, Konradem Swinarskim oraz Andrzejem Wajdą.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy prezentować tę wystawę w Klubie Aktora ZASP-SPATiF, mieszczącego się na parterze kamienicy w której to Pani Krystyna Zachwatowicz-Wajda mieszkała przez wiele lat-na drugim piętrze.

Związek Artystów Scen Polskich, Oddział w Krakowie

fot. Andrzej Głuc

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W poniedziałek, 22 maja 2023 r. w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie celebrowaliśmy nasze coroczne święto Dzień Artysty Śpiewaka. To już XXIV edycja tego wydarzenia, wymyślonego przez naszego wspaniałego kolegę Andrzeja Wizę i wspólnie zainicjowanego w 1998 roku z osobą niezwykłej energii i charyzmy, działaczką na rzecz naszej wspólnoty artystycznej ZASP – Ireną Jezierską.
więcej
Poświatowskiej stała się punktem wyjścia przy tworzeniu monodramu pt. „Pneuma” na podstawie „Opowieści dla Przyjaciela”. Spektakl zaprasza widza do udziału w uniwersalnej paraboli nie tylko o człowieku żyjącym z nieuleczalną chorobą, ale także poszukującym sensu i pełni w miłości do życia.
więcej
W dniach 6 – 13 maja 2023 r. w Nowym Sączu odbył się XX Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.Do konkursu przystąpiło 63 uczestników (wyłonionych spośród ponad 200 zgłoszeń). Do trzeciego, finałowego etapu zakwalifikowało się 9 osób (5 w kategorii żeńskiej i 4 w kategorii męskiej).
więcej
Na zakończenie 41. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, jury ZASP w składzie: przewodnicząca: Ewa Leśniak oraz Anna Bobrowska – Ekiert & Marek Lipski, po obejrzeniu wszystkich 13 spektakli dyplomowych prezentowanych podczas 41. Festiwalu Szkół Teatralnych, przyznało dwie nagrody:
więcej
Redakcja Scen Polskich rozpoczyna prace nad kolejnymi numerami wydawnictwa.
więcej
Sekcja Teatrów Muzycznych ZASP serdecznie zaprasza na uroczysty koncert z okazji obchodów Dnia Artysty Śpiewaka, który odbędzie się w poniedziałek, 22 maja 2023r, godz. 17:00 w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie, ul. Wysockiego 11. Całość sfinansowana ze środków SKE ZASP.
więcej