Aktualności

Otwarcie wystawy Krystyny Zachwatowicz-Wajdy ” Krystyna Zachwatowicz-Wajda w Starym Teatrze”

W klubie Aktora ZASP – SPATiF otwarto wystawę Krystyny Zachwatowicz-Wajdy „Krystyna Zachwatowicz-Wajda w Starym Teatrze”. Po uroczystej laudacji Prof. Józefa Opalskiego, spotkanie z artystką poprowadził dziennikarz, filmoznawca, krytyk teatralny i filmowy – Łukasz Maciejewski. Wystawę można oglądać do końca października 2022 w Klubie Aktora ZASP-SPATiF, Rynek Główny 41.

Pani Krystyna Zachwatowicz Wajda to wyjątkowa artystka teatru. Jej wyraziste projekty scenograficzne w doskonały sposób materializują sceniczne światy reżyserów, kształtują przestrzeń i estetykę przedstawień teatralnych…

Dlatego Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na przeglądową wystawę poświęconą pracy scenograficznej Krystyny Zachwatowicz-Wajdy w Starym Teatrze w Krakowie. Bez wątpienia „złota era” Sceny przy Placu Szczepańskim ma również oblicze tej wybitnej Artystki, współtworzącej największe sukcesy Teatru wraz z Jerzym Jarockim, Konradem Swinarskim oraz Andrzejem Wajdą.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy prezentować tę wystawę w Klubie Aktora ZASP-SPATiF, mieszczącego się na parterze kamienicy w której to Pani Krystyna Zachwatowicz-Wajda mieszkała przez wiele lat-na drugim piętrze.

Związek Artystów Scen Polskich, Oddział w Krakowie

fot. Andrzej Głuc

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Podczas IX Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju w dn. 26 listopada 2022 r. naszemu Koledze TADEUSZOWI PSZONCE zostało wręczone Wyróżnienie Specjalne „Za wybitne osiągnięcia w sztuce wokalno – aktorskiej na scenach teatrów muzycznych, za całokształt pracy artystycznej,
więcej
3 grudnia 2022 o godz. 19.00 w Krakowskiej Operze Kameralnej odbędzie się premiera widowiska muzycznego „Świtezianki – ballady śpiewu gminnego” w reż. Jadwigi Leśniak-Jankowskiej.
więcej
Laureatką przyznanej przez Sekcję Krytyków Teatralnych ZASP Nagrody im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski w sezonie 2021/2022 w teatrach dramatycznych, została Julia Szczepańska kreująca, na scenie Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, postać Barbary Niechcic w przedstawieniu „Noce i dnie, czyli między życiem a śmiercią”, inspirowanym powieścią Marii Dąbrowskiej,
więcej
24 listopada w DAW w Skolimowie odbył się piękny koncert kameralny w wykonaniu Artystów Polskiej Opery Królewskiej. Wystąpili : Justyna Stępień – sopran, Mateusz Zajdel – tenor, Dagmara Dudzińska- fortepian. Zachwytom mieszkańców DAW nie było końca na czele z Zdzisławem Zaczykiem, niegdyś solistą Operetki Warszawskiej.
więcej
W imieniu Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku serdecznie zapraszamy na wieczór poetycki, który odbędzie się 25 listopada 2022 r. o godz. 18.00 w Muzeum Broniewskiego w Warszawie (ul. Jarosława Dąbrowskiego 51).
więcej
Pożegnaliśmy Jerzego Połomskiego – piosenkarza, wspaniałego Człowieka, naszego Przyjaciela… Żegnaj Jurku, będzie nam Cię bardzo brakowało…
więcej