Search
Generic filters
Aktualności

Otwarcie wystawy Krystyny Zachwatowicz-Wajdy ” Krystyna Zachwatowicz-Wajda w Starym Teatrze”

W klubie Aktora ZASP – SPATiF otwarto wystawę Krystyny Zachwatowicz-Wajdy „Krystyna Zachwatowicz-Wajda w Starym Teatrze”. Po uroczystej laudacji Prof. Józefa Opalskiego, spotkanie z artystką poprowadził dziennikarz, filmoznawca, krytyk teatralny i filmowy – Łukasz Maciejewski. Wystawę można oglądać do końca października 2022 w Klubie Aktora ZASP-SPATiF, Rynek Główny 41.

Pani Krystyna Zachwatowicz Wajda to wyjątkowa artystka teatru. Jej wyraziste projekty scenograficzne w doskonały sposób materializują sceniczne światy reżyserów, kształtują przestrzeń i estetykę przedstawień teatralnych…

Dlatego Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na przeglądową wystawę poświęconą pracy scenograficznej Krystyny Zachwatowicz-Wajdy w Starym Teatrze w Krakowie. Bez wątpienia „złota era” Sceny przy Placu Szczepańskim ma również oblicze tej wybitnej Artystki, współtworzącej największe sukcesy Teatru wraz z Jerzym Jarockim, Konradem Swinarskim oraz Andrzejem Wajdą.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy prezentować tę wystawę w Klubie Aktora ZASP-SPATiF, mieszczącego się na parterze kamienicy w której to Pani Krystyna Zachwatowicz-Wajda mieszkała przez wiele lat-na drugim piętrze.

Związek Artystów Scen Polskich, Oddział w Krakowie

fot. Andrzej Głuc

Zobacz również