Aktualności

Zakończył się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Klasyka Od-Nowa

W Będzinie zakończyła się pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek Klasyka Od-Nowa. ZASP był partnerem wydarzenia, a na wniosek Sekcji Teatrów Lalkowych przyznana została nagroda finansowa ze środków SKE za najlepszą animację.

Nagroda przypadła Marii Šamajovej z Bábkovego Divadla na Rázcesti z Bańskiej Bystrzycy na Słowacji za rolę Kury w spektaklu „O kurze, która się nie poddała”. Dyplom oraz kolekcjonerski plakat Sekcji autorstwa Stasysa Eidrivegičiusa wręczył  Konrad Szczebiot – Członek Zarządu Głównego oraz Zarządu Sekcji Teatrów Lalkowych. Serdecznie dziękujemy kierownictwu i pracownikom Teatru Dzieci Zagłębia za wspaniałą organizację, współpracę i gościnę i życzymy samych sukcesów zarówno Teatrowi, jak i Festiwalowi!

fot. Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

W poniedziałek, 22 maja 2023 r. w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie celebrowaliśmy nasze coroczne święto Dzień Artysty Śpiewaka. To już XXIV edycja tego wydarzenia, wymyślonego przez naszego wspaniałego kolegę Andrzeja Wizę i wspólnie zainicjowanego w 1998 roku z osobą niezwykłej energii i charyzmy, działaczką na rzecz naszej wspólnoty artystycznej ZASP – Ireną Jezierską.
więcej
Poświatowskiej stała się punktem wyjścia przy tworzeniu monodramu pt. „Pneuma” na podstawie „Opowieści dla Przyjaciela”. Spektakl zaprasza widza do udziału w uniwersalnej paraboli nie tylko o człowieku żyjącym z nieuleczalną chorobą, ale także poszukującym sensu i pełni w miłości do życia.
więcej
W dniach 6 – 13 maja 2023 r. w Nowym Sączu odbył się XX Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.Do konkursu przystąpiło 63 uczestników (wyłonionych spośród ponad 200 zgłoszeń). Do trzeciego, finałowego etapu zakwalifikowało się 9 osób (5 w kategorii żeńskiej i 4 w kategorii męskiej).
więcej
Na zakończenie 41. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, jury ZASP w składzie: przewodnicząca: Ewa Leśniak oraz Anna Bobrowska – Ekiert & Marek Lipski, po obejrzeniu wszystkich 13 spektakli dyplomowych prezentowanych podczas 41. Festiwalu Szkół Teatralnych, przyznało dwie nagrody:
więcej
Redakcja Scen Polskich rozpoczyna prace nad kolejnymi numerami wydawnictwa.
więcej
Sekcja Teatrów Muzycznych ZASP serdecznie zaprasza na uroczysty koncert z okazji obchodów Dnia Artysty Śpiewaka, który odbędzie się w poniedziałek, 22 maja 2023r, godz. 17:00 w Domu Kultury ŚWIT w Warszawie, ul. Wysockiego 11. Całość sfinansowana ze środków SKE ZASP.
więcej