Aktualności

Zakończył się XXVIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Spotkania

To już niemal tradycja, że co roku Sekcja Teatrów Lalkowych ZASP przyznaje Nagrodę im. Jana Wilkowskiego za kreację aktorską w dziedzinie sztuki animacji lalkowej.
Nie mogło być inaczej i w tym roku. Jury w składzie: Maria Przybylska, Agnieszka Niezgoda, Władysław Owczarzak oraz reprezentujący ZG oraz Zarząd Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP – Konrad Szczebiot, postanowili przyznać Nagrodę im. Jana Wilkowskiego za wykreowanie i perfekcyjną animację licznych postaci powołanych do scenicznego życia w różnorodnych technikach lalkarskich w spektaklu „Ricdin Ricdon” aktorce – Pauline Drünert – z teatru Ilki Schönbein – Theater Meschugge z Niemiec. Jury doceniło także artystyczne współistnienie kompozytorki Alexandry Lupidi, która użyczała głosu niektórym postaciom lalkowym oraz tworzyła żywą muzykę na scenie.
Dyplom, nagrodę finansową oraz kolekcjonerski plakat Stasysa Eidrigevičiusa wręczył laureatce – członek ZG ZASP oraz Sekcji Teatrów Lalkowych – Konrad Szczebiot.
Wszystkim nagrodzonym na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek Spotkania serdecznie gratulujemy !
fot. Teatr Baj Pomorski w Toruniu

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Zarząd Główny ZASP ustalił termin Zwyczajnego LXIV Walnego Zebrania Delegatów ZASP na dzień 19-20 czerwca 2023 roku.
więcej
Nagrodę im. Andrzeja Nardellego, za najlepszy debiut aktorski w teatrach dramatycznych, Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP przyznaje od sezonu 1998/1999. Tradycyjnie już zwracam się do dyrektorów teatrów z prośbą o wskazanie kandydatów do tej prestiżowej Nagrody wraz z krótkim uzasadnieniem.
więcej
Orędzie Prezesa ZASP – Krzysztofa Szustera z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2023.
więcej
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Lalkarstwa, odbyły się, z racji setnej rocznicy urodzin Adama Kiliana, scenografa związanego z tą sceną, w warszawskim Teatrze Lalka
więcej
Informujemy, że Zarząd Główny ZASP, w oparciu o Regulamin Nagrody im. Leona Schillera, nie przyznał Nagrody w roku 2023 za rok 2022.
więcej
Odszedł Waldemar Wilhelm – aktor, reżyser, pedagog na Wydziale Lalkarskim warszawskiej PWST im. A. Zelwerowicza, wykładowca i dziekan na Wydziale Aktorskim w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. W latach 1975-76 reżyser w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku, dyrektor teatrów: im. Bogusławskiego w Kaliszu (1977-80), Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi (1993-2009).
więcej