Aktualności

Zakończył się XXVIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Spotkania

To już niemal tradycja, że co roku Sekcja Teatrów Lalkowych ZASP przyznaje Nagrodę im. Jana Wilkowskiego za kreację aktorską w dziedzinie sztuki animacji lalkowej.
Nie mogło być inaczej i w tym roku. Jury w składzie: Maria Przybylska, Agnieszka Niezgoda, Władysław Owczarzak oraz reprezentujący ZG oraz Zarząd Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP – Konrad Szczebiot, postanowili przyznać Nagrodę im. Jana Wilkowskiego za wykreowanie i perfekcyjną animację licznych postaci powołanych do scenicznego życia w różnorodnych technikach lalkarskich w spektaklu „Ricdin Ricdon” aktorce – Pauline Drünert – z teatru Ilki Schönbein – Theater Meschugge z Niemiec. Jury doceniło także artystyczne współistnienie kompozytorki Alexandry Lupidi, która użyczała głosu niektórym postaciom lalkowym oraz tworzyła żywą muzykę na scenie.
Dyplom, nagrodę finansową oraz kolekcjonerski plakat Stasysa Eidrigevičiusa wręczył laureatce – członek ZG ZASP oraz Sekcji Teatrów Lalkowych – Konrad Szczebiot.
Wszystkim nagrodzonym na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek Spotkania serdecznie gratulujemy !
fot. Teatr Baj Pomorski w Toruniu

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

18 września 2023 roku odbyło się, zwołane przez Zarząd Główny ZASP Uchwałą Nr 327/2023 z dnia 31 lipca 2023, Plenarne Zebranie Nierepartycyjnej Sekcji Estrady.
więcej
We wtorek, 12 września 2023 roku, dokładnie w 50 rocznicę założenia Polskiego Teatru Tańca, w jego nowej siedzibie przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu.
więcej
Projekt warsztatów castingowych w Poznaniu jest praktyczną nauką samodzielnego tworzenia artystycznych materiałów audiowizualnych służących do prezentacji warsztatu aktorskiego uczestników dla reżyserów filmów fabularnych, seriali, teatrów telewizji oraz spektakli teatralnych.
więcej
Stowarzyszenie Ośrodek Praktyk Choreograficznych oraz Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze zapraszają na Festiwal Tańca Współczesnego “move festival Zielona Góra 2023”.
więcej
Już 10 września o godz. 16.00 na Zamku w Ostromecku odbędzie się koncert „Na skrzydłach miłości” czyli najbardziej znane arie operowe i operetkowe w wykonaniu artystek związanych z Operą Nova w Bydgoszczy: Dariną Gapicz – śpiewaczką operową oraz Marianną Sybiriakovą-Khikhlovską – pianistką.
więcej
Nowy cykl programu kulturalnego “Taniec nie zna granic” Małgorzaty Matuszewskiej poświęcony sztuce tańca hiszpańskiego. Tym razem tematem cyklu są polscy artyści tańca, którzy pokochali taniec hiszpański i prezentowali go na scenach z wielkim powodzeniem, a ich taniec odzwierciedlał ówczesna trendy w sztuce tańca hiszpańskiego.
więcej