Aktualności

Zakończył się XXVIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Spotkania

To już niemal tradycja, że co roku Sekcja Teatrów Lalkowych ZASP przyznaje Nagrodę im. Jana Wilkowskiego za kreację aktorską w dziedzinie sztuki animacji lalkowej.
Nie mogło być inaczej i w tym roku. Jury w składzie: Maria Przybylska, Agnieszka Niezgoda, Władysław Owczarzak oraz reprezentujący ZG oraz Zarząd Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP – Konrad Szczebiot, postanowili przyznać Nagrodę im. Jana Wilkowskiego za wykreowanie i perfekcyjną animację licznych postaci powołanych do scenicznego życia w różnorodnych technikach lalkarskich w spektaklu „Ricdin Ricdon” aktorce – Pauline Drünert – z teatru Ilki Schönbein – Theater Meschugge z Niemiec. Jury doceniło także artystyczne współistnienie kompozytorki Alexandry Lupidi, która użyczała głosu niektórym postaciom lalkowym oraz tworzyła żywą muzykę na scenie.
Dyplom, nagrodę finansową oraz kolekcjonerski plakat Stasysa Eidrigevičiusa wręczył laureatce – członek ZG ZASP oraz Sekcji Teatrów Lalkowych – Konrad Szczebiot.
Wszystkim nagrodzonym na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek Spotkania serdecznie gratulujemy !
fot. Teatr Baj Pomorski w Toruniu

Galeria zdjęć

DRUKUJ
Udostępnij

Zobacz również

Podczas IX Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju w dn. 26 listopada 2022 r. naszemu Koledze TADEUSZOWI PSZONCE zostało wręczone Wyróżnienie Specjalne „Za wybitne osiągnięcia w sztuce wokalno – aktorskiej na scenach teatrów muzycznych, za całokształt pracy artystycznej,
więcej
3 grudnia 2022 o godz. 19.00 w Krakowskiej Operze Kameralnej odbędzie się premiera widowiska muzycznego „Świtezianki – ballady śpiewu gminnego” w reż. Jadwigi Leśniak-Jankowskiej.
więcej
Laureatką przyznanej przez Sekcję Krytyków Teatralnych ZASP Nagrody im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski w sezonie 2021/2022 w teatrach dramatycznych, została Julia Szczepańska kreująca, na scenie Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, postać Barbary Niechcic w przedstawieniu „Noce i dnie, czyli między życiem a śmiercią”, inspirowanym powieścią Marii Dąbrowskiej,
więcej
24 listopada w DAW w Skolimowie odbył się piękny koncert kameralny w wykonaniu Artystów Polskiej Opery Królewskiej. Wystąpili : Justyna Stępień – sopran, Mateusz Zajdel – tenor, Dagmara Dudzińska- fortepian. Zachwytom mieszkańców DAW nie było końca na czele z Zdzisławem Zaczykiem, niegdyś solistą Operetki Warszawskiej.
więcej
W imieniu Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku serdecznie zapraszamy na wieczór poetycki, który odbędzie się 25 listopada 2022 r. o godz. 18.00 w Muzeum Broniewskiego w Warszawie (ul. Jarosława Dąbrowskiego 51).
więcej
Pożegnaliśmy Jerzego Połomskiego – piosenkarza, wspaniałego Człowieka, naszego Przyjaciela… Żegnaj Jurku, będzie nam Cię bardzo brakowało…
więcej