Search
Generic filters
Aktualności

Zaproszenie na wystawę autorstwa Zbigniewa RYMARZA i Jarosława WOJCIECHOWSKIEGO 26 czerwca

W imieniu Zarządu Sekcji Estrady Związku Artystów Scen Polskich oraz Dyrekcji Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury zapraszamy na otwarcie wystawy pt. „Wielcy Artyści Estrady dla Mazowsza 1945 – 2023” autorstwa Zbigniewa RYMARZA i Jarosława WOJCIECHOWSKIEGO.

Mamy przyjemność przekazać zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 26 czerwca 2024 r. (środa) o godz. 18:00 w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury przy ul. Jagiellońskiej 26 w Warszawie!

Wystawa jest poświęcona działalności artystycznej osób współpracujących z Teatrem Ziemi Mazowieckiej, Estradą Wojewódzką i Stołeczną. Prezentowane będą biogramy artystyczne, zdjęcia, okładki programów oraz wyjątkowe pamiątki z epoki. 

Autorzy wystawy – Zbigniew Rymarz i Jarosław Wojciechowski pragną przypomnieć o tych, którzy niestrudzenie krzewili kulturę w miejscach o ograniczonym dostępie do sztuki, a tym samym złożyć ukłon w stronę piosenkarzy, śpiewaków, konferansjerów i parodystów, którzy przez lata kształtowali kulturalne oblicze Mazowsza. Wystawa przybliża sylwetki artystów, którzy występowali zarówno na scenach polskich teatrów, jak i w ramach działalności impresaryjnej, odwiedzając liczne miasteczka i wioski. Nie zabraknie wspomnień o zasłużonych, zmarłych postaciach, które znacząco wpłynęły na kulturalne dziedzictwo regionu.

Wernisaż będzie połączony z recitalem Anny Gigiel przy akompaniamencie Mateusza Gramburga (fortepian).

Zapraszamy na niezapomnianą podróż w czasie do Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w najbliższą środę!

 

Kuratorzy wystawy: Zbigniew Rymarz, Jarosław Wojciechowski

 

To piękna okazja do spotkania!

 

 

Wstęp WOLNY! 

Prosimy o potwierdzenie obecności na wernisażu drogą telefoniczną: 668 572 005 (w godz. 10:00 – 18:00), bądź mailową: zaproszenia@mteatr.pl w terminie do 21.06.2024 r. (piątek) do godz. 12:00.

 

fot. archiwum kuratorów; na zdjęciu m.in.: Rena Rolska, Wojciech Młynarski, Marian Jonkajtys

Zobacz również